Selasa, 08 Maret 2016

Każde plotki z PCV są nieodłącznym elementem każdej posesji.Mało kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez płotu. By można się było przedostać na teren własnej posiadłości niezbędna jest bramka wejściowa a także brama wjazdowa.
Naturalnie bramy i furty ogrodzeniowe winny być masywnie zrobione jako ze narażone są na o wiele większe obciążenia niż pozostała cześć plot Winylowe na ogrodzenie i furtę ze sztachet. Z tej przyczyny jakie powinny być furtki i bramy ogrodzeniowe? Każda bramka wejściowa winna być na tyle duża ażeby zapewniała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furtka powinna też gwarantować przejazd wózkom dziecięcym i osobom niepełnosprawnym. Zwykle przyjmuje się iż furta ogrodzeniowa winna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furta ogrodzeniowa może być prawo względnie lewostronna otwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe w większości wypadków są zawieszone nad murkiem furtka winna być trochę wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe aby ploty plastikowe na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowa było jednakowej wysokości.

Przy doborze balaski Winylowe na ogrodzenie i furtkę ze sztachet istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno lub dwu skrzydłowe. Poza doborem ilości skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posiadłości brama może być przesuwna bądź rozwierana. By ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki jakiemu brama będzie się automatycznie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna trzeba uwzględnić fakt iż ogrodzenie z Winylu przy bramie powinno być tak długie ażeby cala brama się za nim schowała. Bramy rozwierane z kolei wymagają powierzchni aby bramę można było swobodnie otworzyć. Jeżeli chodzi o szerokość bramy to można ja dostosować indywidualnie wg potrzeb, chociaż przyjęło się iż powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór towaru z jakiego brama oraz furtka ma być zrobiona. Te 2 ogrodzenia nie powinny odbiegać ani konturem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia żeby ogrodzenia z plastyku na ogrodzenie i furtkę ze sztachet prezentowało się homogenicznie. W sprzedaży dostępne są bramy oraz furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy a także furtki) i drewniane ogrodzenia (sztachety które można zastosować do zapełnienia bramy albo furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar